Close
beak

Sesje bez barier 

Duże litery Normalne litery Małe litery
Prześlij innym
OPUBLIKOWANY: WTOREK, 12 MARCA 2013 - 10:38, Dardzińska Magdalena

INSTRUKCJA PORUSZANIA SIĘ PO BUDYNKU PAŁACU KULTURY
I NAUKI (PKiN) DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ RUCHOWĄ

1. W przypadku wejścia do PKiN od strony ul. Marszałkowskiej zapraszamy do skorzystania z windy osobowej, znajdującej się po lewej stronie schodów głównych, za pomnikiem Mickiewicza. Windą dostaną się Państwo na poziom holu głównego.
2. Z poziomu holu głównego, po jego lewej stronie, mogą się Państwo dostać platformą schodową w dół do holu windowego. Jeżeli będą mieli Państwo pytania odnośnie działania platformy, lub będzie Państwu potrzebna pomoc, prosimy o skontaktowanie się z jednym z naszych umundurowanych wartowników dyżurujących w holu.
3. Z poziomu holu windowego, windami pasażerskimi mogą się Państwo dostać na dowolnie wybrane piętro PKiN. W przypadku, jeżeli udają się Państwo na obrady Rady Warszawy, prosimy o wybranie piętra IV. W przypadku, jeżeli kierują się Państwo do Biura Rady Warszawy, prosimy o wybranie piętra XX.
4. Na IV p., prosimy o skierowanie się, zgodnie z informacjami na kierunkowskazach w stronę Sali Warszawskiej. Do Sali Warszawskiej można się dostać wyłącznie przez salę Gagarina. Sala Gagarina znajduje się nieco poniżej poziomu IV p. w związku z czym prosimy o poinformowanie naszych wartowników w holu głównym o zamiarze skorzystania ze schodołazu.
Schodołaz jest urządzeniem gąsienicowym, umożliwiającym pokonanie stopni przy pomocy drugiej osoby zarówno dla osób na wózkach ręcznych jak i akumulatorowych.
5. Sala Warszawska znajduje się na poziomie Sali Gagarina, wejście po jej prawej stronie. W Sali miejsca zostaną Państwu wskazane przez pracowników Biura Rady Warszawy.
6. W przypadku wejścia do PKiN od strony ul. E. Plater zapraszamy do wejścia od strony dziedzińca wewnętrznego, tj. przez jedną z dwóch bram po lewej i prawej stronie Sali Kongresowej i dalej do budynku głównego. Przy obu bramach dyżurują nasi umundurowani wartownicy, do których prosimy się zwrócić o pokazanie wejścia w przypadku problemów z odnalezieniem drogi.
7. Wejście z dziedzińca wewnętrznego prowadzi bezpośrednio na poziom holu windowego, z którego wjazd do biur lub Sali Rady Warszawy odbywa się zgodnie z trasa opisaną w pkt. 3 – 6.

W razie problemów z odnalezieniem drogi lub obsługą urządzeń bardzo prosimy o kontakt z Biurem Ochrony PKiN, tel. + 22 656 73 33.

Ponadto zachęcamy osoby (z dysfunkcją ruchową poruszające się na wózku) planujące wzięcie udziału w sesji Rady Miasta, które będą zainteresowane asystą oraz przygotowaniem i rezerwacją miejsca na postawienie wózka w Sali Warszawskiej o bezpośredni kontakt z dyrektorem Biura Rady p. Krzysztofem Rożkiem (tel. kom. +48 510 205 900) lub p. Sławomirem Paszkietem (tel. kom. +48 510 206 491) najlepiej na dzień przed planowaną wizytą.

Wyróżnienia