Close
beak

Witryna Rady Warszawy > Dzielnice > Ursus > Młodzieżowa Rada > Program Młodzież w działaniu
 

  

Młodzieżowa Rada Dzielnicy Ursus z instytucją wspierającą Biblioteką Publiczną im. Władysława Jana Grabskiego w Dzielnicy Ursus pozyskała dofinansowanie na inicjatywę społeczną w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

Od maja bieżącego roku realizujemy projekt „Mini obszar - maksi europejskość. Niech Ursus nas zaskoczy” Jest to propozycja spędzania czasu wolnego w ciekawy i twórczy sposób. Ważnym elementem projektu jest obserwacja mieszkańców i rejestracja spraw dziejących się w okolicy za pomocą aparatu fotograficznego. Uczestnikami projektu jest młodzież w wieku 15-20 lat, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z dzielnicy Ursus, jednak pierwszeństwo w rekrutacji do warsztatów fotograficznych miały osoby z mniejszymi szansami życiowymi np. osoby niepełnosprawne, przedstawiciele mniejszości narodowych, podopieczni domów dziecka, osoby w trudnej sytuacji finansowej.

Celem projektu jest też poznanie tajników fotografii, rozwijanie pasji artystycznej i zainspirowanie innych do poznawania sztuki fotografii.

Ważnym celem jest też poznawanie dzielnicy i jej mieszkańców, zjednoczenie ludzi z różnych grup społecznych, włączanie do działań w grupie młodzieży z mniejszymi szansami (integracja artystyczna).

 

 

W ramach projektu organizujemy następujące działania:

-     zajęcia fotograficzne prowadzone przez zawodowego fotografa metodą warsztatową (2 grupy/ 4 spotkania)

-     otwarty konkurs fotograficzny

-     uroczyste rozdanie nagród/ wernisaż

-     wystawa wybranych prac

-     publikacja wszystkich prac konkursowych w Internecie

-     promocja projektu, konkursu i wystawy

-     rozliczenie projektu i ewaluacja

 

Dzięki projektowi nauczymy się przedsiębiorczości, a nasza grupa się zintegruje.

24 uczestników projektu weźmie udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnego fotografa i pozna tajniki fotografii. Zorganizujemy jeden konkurs fotograficzny, a następnie wernisaż i wystawę wyróżnionych prac. Impreza ta stanie się okazja do poznania przedstawicieli innych grup społecznych. Ważnym efektem projektu będzie promocja młodych artystów w dzielnicy. Zdjęcie, które wygra konkurs zostanie opublikowane w kalendarzu Dzielnicy Ursus na rok 2014.

 

12 godzinne warsztat fotograficzne zakończyły się w czerwcu.

 

Aktualnie zapraszamy pasjonatów fotografii w wieku 13-20 lat do udziału w konkursie fotograficznym. Do wygrania wartościowe nagrody: lustrzany aparat fotograficzny, aparat cyfrowy, czytnik e-book oraz karty upominkowe empik. Temat konkursu: "Mini obszar – maksi europejskość. Niech Ursus nas zaskoczy". Wyślij zrobioną przez siebie fotografię związaną z Ursusem pod adres e-mail projektmrdu@wp.pl. Szczegóły w Regulaminie konkursu. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, w ramach programu "Młodzież w działaniu". 

 

Regulamin Konkursu

 

Wyróżnienia