Pożegnanie Pana Stanisława Wielanka, Radnego m.st. Warszawy

OPUBLIKOWANY: WTOREK, 27 GRUDNIA 2016 - 00:00, Traczyk Ewa

23 grudnia 2016 r. w Warszawie zmarł Pan Stanisław Wielanek, Radny m.st. Warszawy

Pieśniarz Warszawy, muzyk, kompozytor. Założyciel i członek Kapeli Czerniakowskiej i Kapeli Warszawskiej.
Od 2014 roku Rady m.st. Warszawy, aktywny członek Komisji Kultury i Promocji Miasta.

20 grudnia 2016 r. z rąk Ministra Kultury otrzymał brązowy medal Zasłużonych Kulturze Gloria Artis.

W swoim dorobku wydał 34 płyty, w tym sześć złotych. Zagrał ok. cztery tysiące koncertów. Był autorem i wydawcą książki "Szlagiery Starej Warszawy. Współautor artykułów prasowych i felietonów o tematyce warszawskiej oraz scenariuszy widowisk artystycznych. Twórca jednej z największych na świecie kolekcji: nut, tekstów i materiałów związanych z piosenką starej i nowej Warszawy.

Napisał muzykę do spektaklu "Zaczarowany krawiec", który był wystawiany na deskach Teatru Żydowskiego.

Zagrał w filmach muzycznych i fabularnych o tematyce warszawskiej, m.in.: "Piosenki z mojej dzielnicy", "Wycieczka na Pragę", "Lwowskie piosenki", "Godzina W", "Dom", "Miasto 44".

fot. Grzegorz Krzyżewski