Informator o Radzie Miasta Stołecznego Warszawy

OPUBLIKOWANY: CZWARTEK, 28 WRZEŚNIA 2017 - 13:30, Dardzińska Magdalena

Szanowni Państwo,

Drodzy Mieszkańcy Warszawy,

Bardzo się cieszę, że zainteresowaliście się Państwo pracami Rady m.st. Warszawy oraz radnych, którzy są przedstawicielami mieszkańców Warszawy w tym organie władzy samorządowej.
Wiem, że zdarza się, że Mieszkańcy gubią się w gąszczu przepisów i nie są pewni w czym może im pomóc radny i jak znaleźć z nim kontakt. Ważne jest by każdy mieszkaniec mógł poznać zasady funkcjonowania rady miasta, zakres działania komisji, sposób w jaki podejmuje się uchwały oraz zakres decyzji podejmowanych przez radnych na sesjach rady miasta.

Mam nadzieję, że ta publikacja, przyczyni się do tego, że będziecie Państwo chętniej uczestniczyć w posiedzeniach plenarnych czy posiedzeniach poszczególnych komisji. Informacje tu zawarte powinny ułatwić kontakt z radnymi, których jednym z zadań jest utrzymywanie stałego kontaktu z mieszkańcami, by na bieżąco wyjaśniać im zaistniałe sytuacje oraz reagować na zgłoszone przez obywateli problemy i zapytania.

Ponieważ odwiedzających nas gości interesuje nie tylko aktualna praca rady, lecz także jej przeszłość, zamieszczamy tu również informacje historyczne sięgające początków warszawskiego samorządu. Ta podróż przez historię jest nie tylko pasjonująca, ale pokazuje nam jak długa była droga do dzisiejszej formy demokracji lokalnej.

Mam ogromną nadzieję, że niniejsza publikacja stanie się kolejnym przyczynkiem do budowy społeczeństwa obywatelskiego i będzie służyć zarówno mieszkańcom Warszawy, jak i radnym.

Ewa Malinowska-Grupińska

Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy